Výhodné termínované vklady na 1 rok či 2 roky

Napsal admin • Lis 18th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Termínované vklady se nejčastěji sjednávají na 1 rok nebo na 2 roky. Řekneme vám jak si vybrat výhodné termínované vklady.

Termínované vklady na 1 rok či 2 roky

U termínovaných vkladů nemají lidé rádi dlouhou fixaci a tak volí termínovaný vklad na 1 rok nebo maximálně termínínovaný vklad na 2 roky. Prost nechtějí mít peníze vázané moc dlouho. Proto volí raději kratší dobu fixace termínovaného vkladu. Někdy se místo pojmu termínované vklady využíva pojmu termínované účty nebo termíňáky.

Jak vybírat termínované vklady?

Je třeba aby u termínovaného vkladu nebyly žádné zbytečné poplatky a platby. Pak už většinou u termínovanýich vkladů rozhoduje úrokové sazba. Výhodné termínované vklady nabízejí v poslední době zejména kampeličky neboli družstevní záložny. Naopak banky mají v poslední době pěkně nízké úrokové sazby. Uvnitř článku termínovaný vklad nejvyšší úrok se můžete podívat, kde nyní dosáhnete na nejvyšší roční úrok u termínovaného vkladu.

I u kampeliček jsou peníze pojištěné

Někteří lidé se bojí svoje peníze svěřit kampeličkám. Je to zejména z toho důvodu, že dříve kampeličky krachovaly a měly problémy. A v lidech to hodně zůstala. Ale dnes jsou peníze u kampeliček pojištěné úplně stejné jako u banky. Peníze jsou pojištěné až do výše 100 tisíc Euro. Uvnitř článku termínované vklady srovnání 2014 se můžete podívat na srování všech termínovaných vkladů na jednom místě.

Alternativy k termínovaným vkladům

Z možných alternativ bych jmenovatl zejména stavební spoření. U stavebka je stále státní podpora ve výši pěkných 2000 Kč. Navíc úroky jsou tam dvě procenta, u starých smluv dokonce i tři procenta. Což je dnes opravdu hodně. Alternativou mohou být také spořící účty, ale ty jsou hůře úročeny. Uvnitř článku spořící účty srovnání 2014 aktuálně se můžete podívat na srovnání spořících účtů.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku