Česká spořitelna podala první ústavní stížnost v případu OP Prostějov

Napsal admin • Zář 16th, 2010 • Rubrika: Česká spořitelna

V úterý 14. září 2010 insolvenční rejstřík zveřejnil ústavní stížnost České spořitelny a REICO Investment ALFA z června tohoto roku proti rozhodnutím soudce Krajského soudu v Brně Jana Kozáka.

Soudce zabránil České spořitelně a REICu hlasovat 26. dubna 2010 na schůzi věřitelů dlužníka Oděvní podnik (OP Prostějov) o odvolání prvního insolvenčního správce Jaroslava Svobody. Svoboda, který byl ustaven soudem, nikoli věřiteli, tak zůstal ve funkci.

Ke svému zásahu zvolil soudce Kozák procesní postup, proti kterému není k dispozici odvolání. Česká spořitelna a REICO Investment ALFA jsou přesvědčeny, že zásah Krajského soudu v Brně je nejen protiprávní, ale porušuje i ústavně zaručená práva na spravedlivý proces a právo vlastnit majetek. Proto se obě společnosti obrátily se na Ústavní soud České republiky.

Česká spořitelna je názoru, že rozhodnutí Krajského soudu v Brně má negativní účinky, které dalece přesahují význam řízení ve věci OP Prostějov a představují systémové ohrožení řádného fungování úvěrového trhu v Česku. Česká spořitelna bude nadále důsledně chránit svá práva ve všech dalších případech, kdy jí Krajský soud v Brně protiprávně odpírá hlasovací a další procesní práva. Právo na tento postup jí dává Ústava České republiky.Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku